رستوران برج میلاد

خواهشی که ازتون دارم این مطلب رو کامل کامل بخونین و زود قضاوت نکنین. هفته پیش بود که عباس قول داد که اگر ۵۰۰ تا لایک بگیری روی کامنت برج میلاد، تو و فیروزه و فرهاد رو می برم رستوران گردون برج میلاد. من هم همون شب این رو با شماها در میون گذاشتم و شماها با بیش از ۷۰۰ تا لایک مستر رو حمایت کردین در کمتر از یک ساعت…
البته بعضی از کامنت ها و حاشیه ها روی مستر فشار آورده بود. از جمله بستنی طلا و غذای ۱۶۸ هزار تومانی و خیلی از مسایل دیگه. ولی تصمیم گرفتم مغزمو رفرش کنم و هر طور شده برم و واقعیت رو براتون بنویسم. البته مستر از طریق شرکت کاسپید طراحی سایت برج میلاد رو انجام داده بود و با محیط اونجا غریبه نبود. به هر حال با عباس هماهنگ کردیم که شب بریم اونجا. عباس میزی رو برای ۳ نفر رزرو کرد و رفتیم برج میلاد. وقتی رسیدیم کلی عکس گرفتیم از ورودی. بلیط غذا رو از طبقه پایین گرفتیم ( شد (۵۰۴۰۰۰ تومان برای ۳ نفر)
از پله برقی رفتیم بالا و با محیطی جالب مواجه شدیم. جاییکه کاریکاتورتون رو می کشیدن و همچنین لباس سنتی تنتون می کردین و عکس می گرفتن زتون. من و میسیز هم این کارو کردیم و لباس سنتی به تن کردیم. حس عجیبی بود واقعا خودمو در ۴۰ سال قبل می دیدم و یاد سریال قهوه تلخ افتادم. کلی عکسو فیلم گرفتیم. بعد از این کار رفتیم سوار آسانسور شدیم. آسانسوری با سرعت ۷ متر در ثانیه. رفتیم بالا و با استقبال سرمهماندار مواجه شدیم. محیطی دنج و آروم با پیانویی دلنواز. از همه مهمتر ما در رستوران گردون برج میلاد بودیم که بزرگترین رستوران گردون جهانه که در شرایط تحریم توسط ایرانیها ساخته شده.
البته قبل از اینکه برم اونجا قیمت صرف غذا در دیگر برجهای دنیا رو هم هزینشو درآوردم:
۱- هزینه صرف غذا در یکی از برجهای دبی به صورت بوفه ۱۵۳۰۰۰ تومان
۲- در برج کانادا قیمت ها خیلی متفاوت بود. بابت غذای دریایی منوی ۳۲۵ دلاری هم داشت ولی ارزونترین غذاها شامل استارتر و غذای اصلی و دسر و نوشیدنی حدودا ۹۰ دلار در میومد که حول و حوش ۱۰۸ هزار تومان می شد…
و …
بعد از این قیمتها به این نتیجه رسیدم که قیمت غذای برج میلاد هم دور از ذهن نیست. تا حدودی هم منطقیه چون هزینه های برج واقعا بالاست و همچنین هزینه پخت غذا در اون ارتفاع خیلی بالاتر از رستورانهای پایین هست. همچنین به نظرتون هزینه نگهداری آسانسوری با اون سرعت چقدره؟ همچنین در تهران رستورانهای لوکس مثل هتلهای ۵ ستارمون واقعا کمه و این مسئله واقعا می تونه به صنعت گردشگریمون آسیب برسونه. بودن چنین رستورانهایی در تهران از نظر مستر ضروریه.
با این ذهنیت رفتیم داخل و نشستیم. با استقبال گرمی مواجه شدیم. بعد از چند دقیقه نوشیدنی که ترکیبی از آب آلبالو، انار و … بود آوردن که خیلی خوشمزه بود. بعد از خوردن میگو و نوشیدنی رفتیم سراغ میز سالاد. تا اومدم سالاد رو بریزم مدیر رستوران مستر رو شناخت و با مستر روبوسی کرد و به پرسنل سفارس کرد که هوای مستر رو داشته باشن. سالاد ریختیم و خوردیم. بعد هم رفتیم سراغ سوپ که خوشمزه بود. غذاهای اصلی هم کباب کوبیده، کباب برگ، فیله کباب، برنج سفید، باقالی پلو، ماهی سالمون، ماهی قزل آلا، زبون، گوشت، قرمه سبزی و …
شاید گفتن اینکه این غذا خوشمزه بود یا بدمزه بیهودس ولی باید اقرار کنم که انتظار نداشتم که چنین غذایی اون بالا بخورم. ترجیح می دادم که غذایی متفاوت رو اون بالا تیست کنم. ولی توی این غذاها زبون خیلی خوب بود و بقیه خیلی معمولی. مشکل دیگه ای که وجود داشت هیچ کدوم از غذاها لیبل نداشتن که بفهمیم چی داریم بر می داریم. بعد که خوردیم و خوب سیر شدیم(تا چشام خورده بودم) و لم دادیم یهو دیدیم لابستر آوردن!!!‌ شاید بهتر بود که ابتدای امر بهمون اطلاع می دادن که لابستر در راهه. بعد از خوردن لابستر که زیاد هم سس خوشمزه ای نداشت رفتیم سراغ دسر. البته در حینی که عکاسی می کردیم سرمهماندار مدام به مستر و عباس برای عکاسی تذکر می داد که عباس به ایشون توضیح کامل داد که چیز بدی راجع به رستوران نوشته نخواهد شد…
دسر هم خوردیم و آماده شدیم برای رفتن. اما در مورد بستنی طلا هم روایت زیاد بود که تجربه ۶ نفر رو بهتون می گم که خودتو قضاوت کنین:
۱- ۱ نفر گفت که چنین بستنی اصلا وجود نداشته
۲- ۱ نفر گفت که این بستنی رو خورده ولی این شخص پسر عموی فرهاده و خیلی خالی بند. نمی شه زیاد رو حرفاش حساب کرد
۳- ۱ نفر امروز تو جلسه گفت که من بستنی رو دیدم. وقتی گفتم خودشو دیدی گفت نه عکسشو دیدم!!!!
۴- ۱ نفر گفت که این ها می خواستن وارد کنن ولی آلمان به خاطر تحریم نفرستاده!
۵- ۱ نفر از پرسنل گفت که بستنی بوده ولی با گلی با روکش طلا
۶- ۱ نفر هم گفت که یک بستنی با روکش طلاست که برای بدن هم خیلی خوبه ولی هرگز ندیده
بعد از این صحبتها یاد خاطره ای افتادم که وقتی بچه بودم یه بار الکی به کسی گفتم که احمدرضا عابدزاده پاش شکسته و جالب بود که ۳ روز بعد اون خبر به خود من رسید و خودمم باور کردم!!! به هر حال به نظر مستر این موضوع شایعه ای بیش نبوده ولی بازم شاید اطلاعات شما از من بیشتر باشه.
خداحافظی کردیم و اومدیم بیرون. ولی با خودم گفتم که شاید بهتر باشه که به جای این جوسازی ها همه همت کنیم که کیفیت رستوران و … رو ببیرم بالاتر تا هر موقع توریستی میاد ایران سرمون رو بالا بگیریم و بگیم تا حالا رفتی بزرگترین رستوران گردون جهان؟
توصیه مستر تیستر: شنیدم که قراره مدیر رستوران تجدید نظری نوع غذاها و قیمت غذاها بکنه.
باید اقرار کنم که سخت ترین گزارش زندگیم بود. امیدوارم مثل همیشه از مستر حمایت کنین…
  • رستوران سنتی

برج میلاد‎، تهران